Jak dodát vlasům objem

14. října 2010 v 8:43 | annie* |  Beauty
Také se někdy trápíte tím, že vaše vlasy nemají žádný tvar, ani objem? Jen určité menšině žen dopřála příroda krásnou a záviděníhodnou hřívu, a proto často nemusí trávit hodiny před zrcadlem a upravovat a upravovat. V dnešní moderní době se už dá velmi dobře pomoci řídkým nebo zplihlým vlasům. Pokud patříte mezi takto "postižené" ženy, věnujte pár minutek našemu článku. Určitě zde objevíte inspiraci.

Tupírování

Často se ženy domnívají, že tupírování je to pravé pro zvětšení objemu vlasů. Omyl. Ne, že by se z kadeřnických úprav mělo vynechat, ale jeho výsledků se využívá například při vyčesávání drdolu či jako podloží pro jiný složitý účes. Tupírováním si lze také dotvarovat ofinu. Mějte ale na paměti, že tímto způsobem vystavujete vlasy nebezpečnému poškození.

Po umytí vyfénujte

Jak jednoduché. Po umytí úplně stačí, když vlasy necháte trochu oschnout, a pak je vyfénujete. Nemusíte to dělat dlouho. Vhodné je vlasy sušit horkým vzduchem dvě až tři minutky. Zaměřte se hlavně vlasové kořínky a temeno hlavy. Zde vlasy totiž schnou nejdéle.
Pokud jste byla zvyklá vlasy nefénovat, vlasy tak schnuly těsně přimknuté k pokožce a vytvářely efekt zplihlosti. Navíc se tyto vlasy častěji mastily. Fénováním se vlasy od hlavy trochu nadzvednou, a tím se jejich objem opticky zvětší. Dlouhé a jemné vlasy se doporučují fénovat v předklonu.
Jestliže patříte mezi ty ženy, které si opravdu nepotřebují vlasy sušit horkým vzduchem, pak jim alespoň dopřejte masáž a to konečky prstů pěkně od kořínků.

Kosmetika pro větší objem

Proto, abyste dosáhla většího objemu vlasů, vám stačí, když si v drogérii koupíte šampon  (popřípadě balzám) s tímto účinkem. Odborníci z řad kadeřníků doporučují ještě objemovou pěnu, která se hod zvláště pro ty, co vlasy vysouší fénem.

Trvalý efekt

Nechcete-li se každý den starat o to, jak budete vypadat druhý den, myslet na šampóny a fénování, zkuste šetrnější variantu trvalé - headlines. Tato metoda nepoškozuje vlasy jako trvalá, dodává objem vytvořením vlnitého účesu, který vydrží 6 - 8 týdnů. Nesmí se však použít na vlasy s melírem, mohly by zkrepovatět. Jestli chcete headlines vyzkoušet, ptejte se u svého kadeřníka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥♥♥♥BaRBÍnQa♥♥♥♥ ♥♥♥♥BaRBÍnQa♥♥♥♥ | 14. října 2010 v 18:56 | Reagovat

děkuju...:D za rady určo je použiju na své vlásky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.