Obezita

14. října 2010 v 12:42 | annie* |  Beauty
Podle průzkumu je dokázané, že za 20 let bude KAŽDÝ člověk v Americe obézní. A pokud se podíváme na českou republiku, tak si myslím, že ani my k tomu opravdu nemáme daleko.

Více v celém článku

V Americe je to ovšem drobátko jiný případ než v Česku. Američané mají velké platy, takže mají svým způsobem i peníze na zdravou a bio stravu. Jenomže proč by si to ztěžovali? Stačí jim přece, když si koupí hamburger za 20-30 korun ( ano, opravdu stojí hambáč 1,5$) a ostatní peníze využijí  na něco jiného.

Dneska když jsem šla ze školy, tak jsem si všimla, že skoro každý druhý člověk je obézní. Schválně se podívejte ve svém městě. Během chvilky kolem vás projde nemálo tlouštíků. 
Samozřejmě, že vím, že někdo může mít obezitu v genech, ale podle průzkumu je to pouhé 1,5% lidí! A co ti ostatní? Ti ostatní prostě dělají chybu - v sobě! 

Na škole máme jednu holku, která má tak 150 cm a 150 kilo. Je malá, obézní ... a ROZEŽRANÁ! Jo přesně tím to je. Už delší dobu ji pozoruji. Když máme na oběd jako první volbu zeleninový salát a na dvojce jsou palačinky, tak si dá paličky a ještě se tupě zeptá jestli si může přidat! A není jediná kdo to tak dělá!

Jasně, tělo není celý svět, ale když se na to podíváte z druhé strany, tak zjistíte, že VAŠE tělo je PRO VÁS celý svět. Co byste bez něj dělali? A tak já se řídím svým heslem "
Nechci dopadnout jako.." Měřím 165 cm a vážím 45 kilo. I když vážím tak málo, tak si svou váhu hlídám, snažím se jíst zdravě, sportuju. Kdykoli mám volnou chvilku jdu na inliny, na kolo nebo běhat. V zimě chodím na lyže, brusle, snowboard a denně dělám 120 sklapovaček. Mám strašnou hrůzu z toho, že jednou přiberu a budou mě ostatní řadit do skupiny neschopných "tlusťochů" ( Nikoho neurážím, ale je to tak!) 

Jestli to čteš, a JSI obézní, tak tě nechci urazit. Spíš popohnat do další činnosti! Výmluvy, že jsi tlustá po mámě jsou k ničemu! Kdybys chtěla, můžeš mít klidně velikost M. Všechno je to na vlastní volbě a já si volím ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL! 
A právě proto vznikl tento blog - staň se krásnou! S námi nejenom zhubneš, ale také zkrásneš :) 


TIP : Na skříňku se sladkostmi si nalep obrázek obézní ženské a modelky. Určitě tě odradí dát si sušenku :D 

PS : Omlouvám se za některé přehnané názory, ale dívám se na to ze své strany. Napsala jsem to, jak to vidím. Neměla jsem v úmyslu nikomu ublížit, ale jen, aby jste se nad sebou zamysleli. Copak vám se líbí tlustí kluci  ;) ?

A co si myslíte vy o obezitě ?
Čekáme na vaše názory :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 14. října 2010 v 15:08 | Reagovat

Vůči lidem s nadváhou máš vskutku kritický postoj.. Rozumím tomu dobře, že si myslíš, že za nadváhu si každý může sám a že kdyby lidi chtěli, tak se každý vejde do velikosti M??
Napadlo tě třeba někdy, že je spousta nemocí, kvůli kterým se přibírá a hubnutí je téměř nemožné?? Víš jak se tito lidé špatně cítí, když na ně koukáš skrz prsty a oni se přitom snaží se sebou něco dělat, ale ono to prostě nejde?
Opravdu bych ti nepřála to, co se stalo mě, myslím že ty by jsi se s tím asi nevyrovnala. Jednoho dne mi z ničeho nic přestala fungovat štítná žláza (teď mi funguje na 25%) a já během necelého roku přibrala skoro 40 kilo. Nyní, když užívám léky (které budu brát až do smrti) jsem cca 7 kilo shodila, ale níže to prostě nejde. Jím zdravě, malé porce 5x denně, nejím sladké a tučné, jím hodně vlákniny, zeleniny a ovoce. Každý den alespoň 90 minut sportuji. Chodím svižné hodinové procházky (neběhám kvůli kloubům,nechci si odrovnat kolena), jezdím na bruslích, chodím do posilovny, plavu, jezdím na kole a na koni a spoustu jiných věcí a váha se dolů prostě nehne. Mám mnohem lepší výdrž i fyzičku, než většina hubených holek a opravdu se mi nelíbí, když na mě někdo kouká s opovržením jenom proto, že mám kila navíc.
A i kdybych byla jenkostra potažená kůží, tak bych se v životě do velikosti M nenasoukala, mám totiž širokou pánev i ramena...
A není to jen štítná žláza, co způsobuje tloušťku. podobně jsou na tom lidé s psychickými problémy léčící se medikamenty, nebo schzofrenici. Dalším příkladem jsou třeba lidé s ledvinovými potížemi-tem se zase v těle hromadí voda a tak dále a tak dále...
Tenhle tvůj článek mě teda solidně nakrknul, je to pěkně hnusné a povrchní...

2 Annie* Annie* | Web | 14. října 2010 v 15:17 | Reagovat

[1]: Jasně já proti tlustším lidem nic nemám a taky vím že občas je tech pár kilčo navíc možná i lepších ale zase tohle je muj nazor a každej máme svuj - myslela jsem to jen na lidi kteří si za to můžou sami, jasně že když je někdo nemocnej jako ty tak asi ztloustne a jak už jsem psala je to jenom muj názor ;-) A Upřímě- myslím si že se ti líbí spíš štíhlí kluci ne ? :)

3 Milča Milča | Web | 14. října 2010 v 15:52 | Reagovat

[2]: Jasně, chápu, že je to tvůj názor, jen tak jak je to napsané to vyznívá tak, jako že tlustí jsou podle tebe něco podřadného... Umíš si vůbec představit ty divné pohledy, které se upřou na každého tlustého, který překročí práh fitka? Dlouho jsem bojovala sama se sebou, abych ty pohledy překousla a šla si tam zacvičit.
A u kluků vyhledávám spíš osobnost. Codila jsem jak s hodně hubeným klukem, tak s klukem s nadváhou a ani u jednoho pro mě nebyl vzhed určující. K čemu mi je platný sexy svalovec, když si s ním nebudu mít o čem popovídat? V patnácti bych asi s klukem s nadváhou nechodila, ale z toho jsem už vyrostla, teď jsou pro mě určující jiné faktory důležitější pro vztah,  než je postava...

4 Lastura Lastura | 29. října 2012 v 20:00 | Reagovat

to je všechno pravda, ale každý destátý obézní člověk trpí problémy se štítnou žlázou a nevěřím že takoví lidé nedodržují zdravý životní styl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.